609
78393

Robert Indiana

(Yhdysvallat, 1928-2018)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Vasarahinta
32 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Robert Indiana
(Yhdysvallat, 1928-2018)

Signed R Indiana and numbered 139/300 on label verso and signed R Indiana in the carpet. Hand tufted carpet 183 x 183 cm.

Signerad R Indiana och numrerad 139/300 på tygetikett a tergo, samt signerad R Indiana i mattan. Handtuftad matta 183 x 183 cm.