646
69351

A Josef Frank mahogany desk by Svensk Tenn, the front with five drawers, the back with a bookshelf.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogny. Rektangulärt med H-kryss, i sargen fem lådor och indragen mitt. Baksidan med bokhylla. Längd 180 cm, bredd 80 cm, höjd 73 cm.

Slitage, blekt.

Alkuperä - Provenienssi

Bruksgården, Ankarströms Bruk.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1932.