Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
658
68845

A Josef Frank chest of drawers, "Flora, Firma Svenskt Tenn, model 1050.

Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Vasarahinta
78 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Mahogny och tapetserad med floraplanscher ur Nordens flora av C A Lindman, tre utdragslådor, på kulfötter. Längd 132 cm, bredd 43 cm, höjd 76 cm.

Skador, nyckel saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Muut tiedot

Modellen formgiven på 1940-talets början.