Four Arne Jacobsen/ Erik Möller wall-lamps, Denmark.
Rörformade i mässing och plexiglas. Höjd 72,5 cm.
Skador.
Alkuperä - Provenienssi
Enligt uppgift är vägglamporna formgivna till Lantbruksrådets konferensrum där de hängt till ombyggnaden i juni 2004.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui