792
68835

A Gae Aulenti table lamp, "Pipistrello", for Martinelli Luce, Italy.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
382 - 478 EUR
434 - 542 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vitlackerad metallfot, skärm av vit plast. Höj- och sänkbar.

Slitage, skärmen med två brännskador.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1965.