798
78391

A Pierre Paulin chair, by Artifort, Holland, model 444.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
10 000 SEK

Svart skinn och förkromat stål. Etikettmärkt ARTIFORT design Pierre Paulin. Höjd 96 cm.

Slitage, skinnet med lagningar.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1962.