811
75393

A Bruno Mathsson table for magazines, with birch top, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1978.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
727 - 909 EUR
761 - 951 USD
Vasarahinta
16 500 SEK

Björkfanerad skiva. Undertill brännmärkt samt daterat 1978. Längd 210 cm, bredd 40 cm, höjd 35,5 cm.

Smärre slitage.