813
75763

A Bruno Mathsson lounge chair "Pernilla 3", Firma Karl Mathsson 1969, birch and sheepskin.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Bok, svart fårskinn, nackkudde av svart skinn. Märkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO SWEDEN 1963.

Slitage, skador.

Muut tiedot

Modellen modifierad år 1944.