813
75763

A Bruno Mathsson lounge chair "Pernilla 3", Firma Karl Mathsson 1969, birch and sheepskin.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
748 - 935 USD
Vasarahinta
6 000 SEK

Bok, svart fårskinn, nackkudde av svart skinn. Märkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO SWEDEN 1963.

Slitage, skador.

Muut tiedot

Modellen modifierad år 1944.