876
68863

MATTA. Rölakan. 334x258 cm. Signerad S.K.L.H. 1944. (Södra Kalmar Läns Hemslöjd). 1900-talets förra hälft.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Randmönstrad i gul- och gammalrosamelerat samt med geometriska figurer i omväxlande terrakotta och gult.

Some wear, stains. The ends have minor damages, several fringes are missing.