921
69715

A HARALD NIELSEN sterling tray by Georg Jensen 1945-77, design 875 B.

Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 640 - 3 080 EUR
2 800 - 3 270 USD
Vasarahinta
44 000 SEK

Modell 875 B, oval form, handtagen med stiliserade blad och trä. Längd 50 cm, vikt 1540 g.

Normalt slitage.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

386. Märta Måås-Fjetterström, a runner, 'Blå heden', rölakan, ca 342 x 150 cm, signerad AB MMF.
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
30 000 SEK