Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
95
83805

Gösta Adrian-Nilsson

(Ruotsi, 1884-1965)
Lähtöhinta
600 000 - 800 000 SEK
58 100 - 77 500 EUR
66 500 - 88 700 USD
Vasarahinta
525 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Gösta Adrian-Nilsson
(Ruotsi, 1884-1965)

"Häst, ryttare och falk"

Signerad GA-N och daterad -27. Duk 83 x 67 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Gåva till nuvande ägare på 1930-talet, vars far var god vän och konstnärskollega till Gösta Adrian-Nilsson.

Näyttelyt

Lunds Konsthall, "GAN och Wiwen Nilsson", 1977, kat nr 151.
Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, "Gösta Adrian-Nilsson".
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN 1884-1965", 1984, kat nr 241.
Malmö Konsthall, "GAN", 1984, kat nr 241.