97
69257

Gösta Adrian-Nilsson

(Ruotsi, 1884-1965)
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Vasarahinta
58 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Gösta Adrian-Nilsson
(Ruotsi, 1884-1965)

"Fabrik, exteriör"

Signerad GAN. Utförd på 1930-talet. Pannå 22 x 35 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fru Ina Sandbäck, Högsby.

Näyttelyt

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Gösta Adrian-Nilsson Retrospektivt", 1958.

Muut tiedot

Utställningsinformation avseende försäkringsvärde (750:-) medföljer.