982
68803

A Karl Lindeberg art nouveau cameo glass vase by Kosta.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
5 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Överfång med etsad dekor av violer i rödrosa mot rödrosa och matt ofärgad fond. Signerad Kosta KL. Höjd 6 cm.

Muut tiedot

Vaser av denna typ tillverkades från 1908 och in på 1910-talet.