1013
74163

A Rococo pewter tureen with lid by G. Östling, Vimmerby 1763.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Asiantuntija Taide, Johtava Asiantuntija Grafiikka
+46 (0)739 40 08 27

Oval på bladornerade fötter. Dekor av knäckar och krönande flamma. Svängda genombrutna hänklar med musslor. L 46, h 28.

Skador, lagningar.