1024
86175

A French 19th century three-light table lamp.

Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Vasarahinta
22 000 SEK

Förgylld brons. Rund genombruten fot. Svängda ljusarmar. Höj- och sänkbar grönlackerad skärm. Dekor av ekollon, pil och blomsterkrans. Höjd 62,5 cm.

Borrad för el, några hål igensatta. Skärmen med slitage.