1155
74203

A RUSSIAN SILVER-GILT AND ENAMEL CIGARETTE-CASE, possibly of Gustav Klingert, Moscow 1908-1917.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Vasarahinta
8 000 SEK

Förgyllt. Heltäckande dekor i cloisonnéemalj i rött, turjost, blått, grönt, vitt och lila. Längd 8,5 cm, vikt 105,4 g.

Obetydliga emaljskador.