124
75129

Gustaf Fjaestad

(Ruotsi, 1868-1948)
Lähtöhinta
175 000 - 200 000 SEK
15 300 - 17 400 EUR
16 000 - 18 200 USD
Vasarahinta
155 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Gustaf Fjaestad
(Ruotsi, 1868-1948)

Vinterlandskap

Signerad G Fjaestad och daterad 1913. Duk 115 x 157,5 cm.

Näyttelyt

"Panama-Pacific International Exposition", San Francisco, USA 1915, kat nr 121.
Carnegie Insititute, Pittsburgh, USA.

Kirjallisuus