Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:
124
75129

Gustaf Fjaestad

(Ruotsi, 1868-1948)
Lähtöhinta
175 000 - 200 000 SEK
17 100 - 19 500 EUR
19 800 - 22 700 USD
Vasarahinta
155 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Gustaf Fjaestad
(Ruotsi, 1868-1948)

Vinterlandskap

Signerad G Fjaestad och daterad 1913. Duk 115 x 157,5 cm.

Näyttelyt

"Panama-Pacific International Exposition", San Francisco, USA 1915, kat nr 121.
Carnegie Insititute, Pittsburgh, USA.

Kirjallisuus