175
93689

Axel Petersson Döderhultarn

(Ruotsi, 1868-1925)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Vasarahinta
36 000 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Ruotsi, 1868-1925)

"Ottenbyare"

Bemålat trä. Längd 23, höjd 19 cm. Blyertsskiss, 11 x 13 cm, signerad Döderhultarn och daterad d. 17. 12. 13. medföljer.