188
76601

Helene Schjerfbeck

(Suomi, 1862-1946)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Vasarahinta
35 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Helene Schjerfbeck
(Suomi, 1862-1946)

"Måsse"

Signerad HS. Utförd 1926. Enligt påskrift a tergo utförd i Ekenäs. Blyerts 25 x 16 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Hovintendent Gösta Stenmans samlingar.

Kirjallisuus

H. Ahtela, "Helena Schjerfbeck", 1953, upptagen i katalogdelen som kat nr 624, sid 365.