Monogramsignerad EW och daterad 1927. Duk 155 x 115 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Tidigare i Direktör Rydbecks samlingar, Djursholm.
Näyttelyt
Kunstnerernes Hus, Oslo, mars 1935, kat nr 137.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui