202
73897

Erik Werenskiöld

(Ruotsi, 1855-1938)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Erik Werenskiöld
(Ruotsi, 1855-1938)

Porträtt av elegant dam

Monogramsignerad EW och daterad 1927. Duk 155 x 115 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Direktör Rydbecks samlingar, Djursholm.

Näyttelyt

Kunstnerernes Hus, Oslo, mars 1935, kat nr 137.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

384. Bjarne Melgaard, Untitled.
Lähtöhinta
100 000 - 150 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK