485
73679

BORDSSURTOUT, Stockholm 1797. Gustaviansk.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
10 000 SEK

Oval på klo- och klotfötter. Runt kanten nollgaller. Genombrutna flaskställ. Mittståndare med hänkel. Längd 19 cm. Två proppar stämplade Arvid Örn, Gävle 1844.

Smärre naggar på glasen.