485
73679

BORDSSURTOUT, Stockholm 1797. Gustaviansk.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
10 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Oval på klo- och klotfötter. Runt kanten nollgaller. Genombrutna flaskställ. Mittståndare med hänkel. Längd 19 cm. Två proppar stämplade Arvid Örn, Gävle 1844.

Smärre naggar på glasen.