504
90803

BÄGARE, icke identifierad mästare, Söderköping 1739.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Delvis förgylld. På räfflad fot, vågband, stämplad lambrequin samt krönta kartuscher med gravyr: Anders Scherman samt Lena Scherman. Undertill senare innesinskription. Höjd 17,5 cm.