506
90811

BÄGARE, av Nils Dahl, Linköping 1750-tal.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Vasarahinta
18 000 SEK

Delvis förgylld. Tulpanformad, på fot. Graverat vapen för adliga ätten Wrangel samt initialer CG, AW, NI. Höjd 13,5 cm.