511
91401

DUBBELBÄGARE, av Johan Malmstedt, Göteborg 1807.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 400 - 1 680 USD
Vasarahinta
17 500 SEK

Invändigt förgyllda. I form av laggade kärl. Graverade initialer. Höjd (tillsammans) 18,5 cm, vikt (tillsammans) 380,5 g.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 415, Falk Simons samling.