Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
511
91401

DUBBELBÄGARE, av Johan Malmstedt, Göteborg 1807.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Vasarahinta
17 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgyllda. I form av laggade kärl. Graverade initialer. Höjd (tillsammans) 18,5 cm, vikt (tillsammans) 380,5 g.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 415, Falk Simons samling.