Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
530
90009

KYRKDOSA, ostämplad, Västsverige 1700-talets andra hälft.

Lähtöhinta
4 000 SEK
388 EUR
443 USD
Vasarahinta
3 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Undertill graverade initialer. Diam. 5,5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 242, Falk Simons samling.