532
90155

KYRKDOSA, av Sven Nyberg, Varberg 1760.

Lähtöhinta
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt på locket figurscen i kartusch. Undertill graverade initialer. Diam. 6 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 228, Falk Simons samling.