534
90017

KYRKDOSA, otydliga stämplar, Västsverige 1766.

Lähtöhinta
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Vasarahinta
5 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Undertill graverade initialer. Diam. 6, 5 cm.

Slitage, liten skada.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 274, Falk Simons samling.