667
89911

A pair of 19th cent, silver and diamond earrings.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
9 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Silver, förgyllt silver, avtagbara hängen i form av vinrankor. 1800-talets mitt. Senare skruvanordning i 18k guld samt säkerhetsskrok.

Täydennyslista

Stenarna ej diamanter utan rosenslipad paste.