84081

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

Trädgårdsmotiv från Grez-sur-Loing

Akvarell 32 x 23,5 cm.

Täydennyslista

Droit de suite (d)

Alkuperä - Provenienssi

Christie's, London, "Scandinavian Pictures, Drawings, Prints and Sculpture", 24 mars 1988, kat nr 248.
Därefter i privat samling.

Muut tiedot

Enligt uppgift utförd i maj 1887 i samband med konstnärens smekmånad.