909
74277

A late Gustavian stool by E. Ståhl.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Vasarahinta
17 000 SEK

Bronserad och grönpatinerad. Dekor av pastellage i form av lagerstav och bladrosetter. Signerad två ggr ES samt med Stockholms stolmakareämbetes sigill. Total längd 75 cm.

Smärre dekorskador.