914
94533

A Swedish 18th century Transition mirror.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld i flera färger och bronserad. Genombrutet krön med lagerkrans, bandrosett och rocailleformationer. Nedtill lagergirlander. Höjd 191, bredd 82 cm.

Dekorlagningar, avslutande dekordel nedtill saknas.