944
86207

A pair of Empire four-light candelabra.

Lähtöhinta
60 000 - 70 000 SEK
5 300 - 6 180 EUR
5 530 - 6 450 USD
Vasarahinta
50 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Bladornerat skaft på rund fot. Svängda ljusarmar. Reliefdekor av fjärilar, palmetter och krönande flamma. Höjd 58,5 cm. (2)

Lagningar, ljusmanschetter med invändiga bucklor.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

429. Keith Haring, 'Totem'.
Lähtöhinta
500 000 - 700 000 SEK
Tarjoushistoria
Reilu varoitus
620 000

tarjouksesi
600 000

tarjouksesi
580 000

tarjouksesi
560 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
620 000 SEK