Förgylld och patinerad brons. Bladornerat skaft på rund fot. Svängda ljusarmar. Reliefdekor av fjärilar, palmetter och krönande flamma. Höjd 58,5 cm. (2)
Lagningar, ljusmanschetter med invändiga bucklor.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui