944
86207

A pair of Empire four-light candelabra.

Lähtöhinta
60 000 - 70 000 SEK
5 690 - 6 640 EUR
6 520 - 7 600 USD
Vasarahinta
50 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och patinerad brons. Bladornerat skaft på rund fot. Svängda ljusarmar. Reliefdekor av fjärilar, palmetter och krönande flamma. Höjd 58,5 cm. (2)

Lagningar, ljusmanschetter med invändiga bucklor.