Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
946
74423

A pair of late Empire five-light candelabra.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Bladhölstrat kolonnskaft på tripod med tassfötter. Svängda kannelerade ljusarmar. Höjd 67 cm. (2)

Borrade för el.

Alkuperä - Provenienssi

Private palace in Milan.