960
74097

A late Gustavian two-light table lamp.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Vasarahinta
7 500 SEK

Förgylld brons, grönlackerad plåt och grå marmor. Höj- och sänkbar skärm och ljushållare på oval sockel. Dekor av sittande hund. Höjd 35 cm.

Obetydliga marmornagg.