962
89317

A pair of Empire candlesticks.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Slätt konande skaft med tre karyatider på rund fot med palmetter. Höjd 25,5 cm. (2)

En med smärre bucklor.