966
82839

A pair of Empire candlesticks.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Vasarahinta
6 000 SEK

Förgylld brons. Kolonnskaft på rund fot. Dekor av palmetter, margueriter och pärlstav. Höjd 25,5 cm. (2)

En ljusmanschett med bucklor.