966
82839

A pair of Empire candlesticks.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Kolonnskaft på rund fot. Dekor av palmetter, margueriter och pärlstav. Höjd 25,5 cm. (2)

En ljusmanschett med bucklor.