990
73981

A French Empire mantel clock.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
A French Empire mantel clock.

Förgylld brons. Musicerande par. Vitemaljerad urtavla. Urverk märkt "CH 43". Längd 29, höjd 40 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Urverk med lagning, små emaljskador.