MATTA. Rölakan. 239,5 x 162,5 cm. Signerad AGS (Anna Greta Sjöquist). Sverige omkring 1900-talets mitt.
Lähtöhinta
7 000 - 9 000 SEK
615 - 791 EUR
653 - 840 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin
Grönmelerad botten indelad i fält. Bred ljusgråmelerad bård med polykroma stiliserade träd och blommor.
Little wear, stains. The fringes are slightly worn, one is missing.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui