108
131819

Agnes Cleve

(Ruotsi, 1876-1951)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Vasarahinta
76 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Agnes Cleve
(Ruotsi, 1876-1951)

Central Park, New York

Signerad A. Cleve och daterad 1917. Duk 52 x 60 cm.

Muut tiedot

Målningen tillkom under Agnes Cleve och John Jon-Ands vistelse i USA i början på 1920-talet. Agnes Cleves dynamiska motiv av Central Park är ett bra exempel på hur hennes franska kubismen viker mot en starkare expressionism.