A David Andersen set of dessert ware, 36 pieces, Oslo probably 1950's-60's, sterling silver gilt and enamelled.
förgylld sterling och emalj i färger. Rak form med kronknopp. Originalschatull medföljer.
12 dessertskedar
12 dessertgafflar
12 kaffeskedar
En dessertsked och en kaffesked med emaljskada på skaften, obetydligt slitage. (36)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui