111
145927

Bror Hjorth

(Ruotsi, 1894-1968)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Bror Hjorth
(Ruotsi, 1894-1968)

"Modell med katt"

Signerad Bror Hjorth. Utförd 1928. Blyerts 59 x 34 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i författare Stina Aronsons samlingar.

Kirjallisuus

Hans-Olof Boström, "Bror Hjorth 1894-1968", SAK, 1994, avbildad sid 80.