116
141607

Nils von Dardel

(Ruotsi, 1888-1943)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
26 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Nils von Dardel
(Ruotsi, 1888-1943)

Aysha

Signerad Dardel och daterad 1930 Blyerts 61 x 47 cm.

Täydennyslista

Blyerts 61 x 47 cm.

Näyttelyt

Moderna Museet, Stockholm, "Nils Dardel", 30 januari - 3 april 1988.

Kirjallisuus

Karl Asplund "Nils Dardel" Del II, avbildad helsida sid 143.