1202
87745

An Edvin Öhrström ariel glass vase, "Gondoljären", Orrefors 1966.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Vasarahinta
5 000 SEK

Dekor i blått och gult mot klar fond. Signerad ORREFORS Ariel Nr 515 A. Edvin Öhrström. Höjd 16,5 cm.

I botten gåvoinskription, fotnagg.