1219
131905

A Vicke Lindstrand glass vase, "Colora", Kosta 1950´s.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Dekor av rödbruna ränder i ljusare glasmassa. Signerad LC 2 samt etsad stämpel LINDSTRAND KOSTA. Höjd 30 cm.

Foten med obetydligt nagg.

Kirjallisuus

Helmut Ricke, Lars Thor, "Schwedische glasmanufakture, Produktionskataloge 1915-60", modellen avbildad sid 359.