1238
121921

A cameo glass Art Nouveau vase by Emile Gallé, Nancy, France.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
4 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Överfång, slipad och etsad dekor av bärkvistar i cerise mot matt vitgul fond. Signerad Gallé. Höjd 9 cm.

Obetydliga nagg.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.